Перейти до основного вмісту

В цьому році підлітки отримають більше правдивої інформації про секс



Чи знаємо ми себе? Яка вона - сучасна молодь? Дорослі, зазвичай, вважають підлітків істотами ворожими, непостійними, замкнутими, самозакоханими, агресивними, бунтівними і непередбачуваними. Окрім цього, через загострення таких соціальних проблем, як СНІД і наркоманія, багато хто схильний вважати молодь розпусною.

Чи так це насправді?.. Як нам бути? Чи вважати їх, як Ганна Фрейд, відомий фахівець з лікування підлітків, "звичайними психопатами", чи зазирнути під камуфляж цієї "психопатії". Ми завжди схильні бачити лише вершину айсберга, яка значно менше від частини, прихованої під водою.
З першого погляду, ви бачите лише бажання виділитися всім своїм виглядом, прокричати на цілий світ: "Для мене немає обмежень!" Візьмемо, наприклад, рекламний плакат відомої марки сигарет. Модні, симпатичні, життєрадісні хлопець і дівчина крупним планом. Не можу сказати, що ці особи не привертають увагу своєю цілеспрямованістю і впевненістю. Більшість молоді хотіла б відчувати себе і виглядати так, як вони. Але та ж більшість, що має розум, а не сіру речовину, гадаю, розуміє, що не сигарети вплинули на них, а сама, що не на є, звичайна, замовлена фото сесія.
Маса інформації вливається в нас потоком. Ми не встигаємо аналізувати її. Це стосується комп'ютерних ігор, музики і т.п.
Але ж ніхто, якщо має мету і прагне до самоконтролю, не наслідуватиме однолітку, який покінчив з собою, бо зневірився, програвши WARCRAFT.Виявляється, для багатьох молодих людей стриманість багато що значить. Згідно статистики, 67% найбільше цікавить як протистояти зовнішньому сексуальному тиску, а не як зайнятися сексом. Я був приємно здивований своїми спостереженнями: практично кожний хлопець і дівчина виношують ідеї, мрії, прагнення і плани. І ці плани аж ніяк не легковажні. Розваги, проблеми наркоманії і т.д. займають далеко не перше місце серед їх інтересів: "Нас цікавить музика, навчання, отримання диплому, створення сім'ї".
Ми помиляємося, коли думаємо про занижений рівень інтелекту підлітків. Зазирніть до сусідніх шкіл та вузів, і переконайтеся - це нормальна, освічена молодь. Чи можна назвати 53% молодих людей, які вважають, що чекати сексу до шлюбу дуже важливо і 23%, що вагаються, розбещеними?
Сьогодні більшість проблем і конфліктів моїх молодих друзів витікає із відчайдушних пошуків любові, схвалення і свого місця у житті. Багато хто з них має не чітке уявлення про своє єство.
Образ сьогоднішнього тінейджера абсолютно протиставлений тому образу, який нам намагаються нав'язати з телеекрану за допомогою "попси", ток - шоу і бразильсько-аргентинського "мила". Це навіть не той образ, який ми бачимо на глянцевих сторінках молодіжних журналів, добре опрацьованих РНОТО-SHОРом, чи в галасливому вуличному натовпі.
Протистояти зовнішньому сексуальному тиску, "не поїхати" від інформаційного сміття і взагалі не поглинати його разом з усіма , здійснити свої мрії, і знати хто ти насправді, а тим більше самому вказати на призначення інших - можливо тільки тоді, коли маєш духовний світогляд. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни

Тренінг "Активні громадяни: медіа для молодіжних центрів" в Києві.

18-20 грудня у Києві відбувся тренінг  "Активні громадяни: м едіа для молодіжних центрів" від Британської Ради в Україні. У 2012 році Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» створила разом з Лубенською центральною районною біблотекою ім. В.Малика молодіжний центр. Вже п’ять він успішно працює.   Учні нашої школи часто беруть участь у різноманітних заходах і проектах молодіжного центру. Тож, на правах партнера наша школа  в особі викладача Лазарєва Сергія Івановича також мала змогу долучитися до тренінгу. Новий проект Британської Ради об’єднав понад 80 представників молодіжних центрів,  громадських організацій , представників навчальних закладів  з усієї України. Протягом трьох днів учасники заходу здобували нові знання та вдосконалювали навички у сфері медіа-комунікацій. Тренери поділилися з учасниками досвідом журналістської роботи, корисними порадами щодо написання новин та проведення інтерв'ю. Також учасники напрацьовували ідеї для сталого ро