Перейти до основного вмісту

Не курити – це модно, але для цього потрібно створювати умови.


“Курити - це не модно!” – такими гаслами 19 листопада 2009 року у Міжнародний день не куріння наша організація закликала курців відмовитися від тютюну. Традиційно в світі цей день відзначають щорічно в третій четвер листопада. Цього разу із тютюновою епідемією вирішили боротися інформаційною роботою.
“Вся ця сумна статистика не може не хвилювати. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнокуріння, особливо у молодіжному середовищі. Наприклад 63% опитаної молоді хоча б один раз в житті курили сигарети, 55% вказують на те, що їм дуже легко їх купити, навіть не дивлячись на закони, які забороняють продаж сигарет дітям до 18 років. Саме тому наша організація практично на протязі всього часу свого існування вважає проблему тютюнової залежності однією з пріоритетних у своїй роботі. Адже діти, молодь, сім’я це, в першу чергу, не напрямки нашої роботи, а наше майбутнє, яке має бути здоровим, сильним, красивим. А куріння цьому заважає.” – розмірковують в Полтавській обласній молодіжній громадській організації “Твій Світ”.
Не менш небезпечним є пасивне куріння. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. Курять оточуючі, зазвичай дорослі, а страждають діти та молодь. Слід враховувати також тісний зв'язок між курінням та наркоманією – серед споживачів наркотиків близько 85 % тих, хто вже мав чи має досвід паління. Останні наукові дослідження дають підстави стверджувати, що куріння вагітних жінок підвищує ризики розвитку наркотичної залежності у їхніх майбутніх дітей.
Міжнародний день відмови від паління відзначається з ініціативи Міжнародного товариства онкологів і за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). У травні 2003 року ВООЗ прийняла Конвенцію щодо боротьби проти тютюну, до якої приєдналися більше 90 країн. ВООЗ стверджує, що паління - це “заразна” хвороба, яка передається через рекламу. Тютюнові компанії щорічно витрачають сотні мільйонів доларів на спонсорську підтримку спортивних змагань по всьому світу. Реклама і продаж сигарет під час цих змагань залучає до куріння молодь.
Мені знайомі відчуття людини, яка скажімо не пам’ятає себе без сигарети. Для неї ця тема є дуже болючою. За спиною безліч невдалих спроб кинути курити, докори сумління, фізичні наслідки. Відмовитися від куріння важко, але можливо! Не хотілося б, щоб такі дні, як Міжнародний день відмови від паління ставали засобами боротьби з курцями. Давайте ліпше створювати умови – проводити роз’яснювальну роботу, влаштовувати групи допомоги. Думаю, тут ми будемо солідарними з наркологами. Влада, наприклад нехай приймає відповідні рішення, облаштовує сама чи зобов’язує облаштовувати окремі місця для куріння. Є різниця, як ви зробите зауваження водію в маршрутці, що запалив сигарету і цей дим вдихають при наймі десятеро пасажирів. Тобто – це такий комплекс заходів. Для їх реалізації потрібні стратегія, кошти, однодумці. Тож громадськість повинна щораз привертати увагу до цієї проблеми.
Як відомо, протягом 20 – 21 жовтня 2009 року наша організація взяла активну участь у VI обласному Ярмарку соціальних технологій в Полтаві, де отримала відзнаку за реалізацію проекту “Курити або довго жити.” Його заходами вдалося охопити майже 3000 тисячі підлітків, провести чисельні тренінги, лекторії, акції. Були розроблені методичні матеріали для вчителів, створені буклети.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни

Тренінг "Активні громадяни: медіа для молодіжних центрів" в Києві.

18-20 грудня у Києві відбувся тренінг  "Активні громадяни: м едіа для молодіжних центрів" від Британської Ради в Україні. У 2012 році Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» створила разом з Лубенською центральною районною біблотекою ім. В.Малика молодіжний центр. Вже п’ять він успішно працює.   Учні нашої школи часто беруть участь у різноманітних заходах і проектах молодіжного центру. Тож, на правах партнера наша школа  в особі викладача Лазарєва Сергія Івановича також мала змогу долучитися до тренінгу. Новий проект Британської Ради об’єднав понад 80 представників молодіжних центрів,  громадських організацій , представників навчальних закладів  з усієї України. Протягом трьох днів учасники заходу здобували нові знання та вдосконалювали навички у сфері медіа-комунікацій. Тренери поділилися з учасниками досвідом журналістської роботи, корисними порадами щодо написання новин та проведення інтерв'ю. Також учасники напрацьовували ідеї для сталого ро