Перейти до основного вмісту

Громадська активність молоді - дані соціологічного опитування.


31 серпня 2010 р. в Інформаційній агенції «Новини України» ( м. Полтава) Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Cвіт» провела прес-конференцію по результатам соціологічного опитування «Участь громадськості у вирішенні соціальних, економічних , територіальних та інших проблем».
Під час прес – конференції члени молодіжної організації висловили своє занепокоєння низьким рівнем підтримки органами влади громадських ініціатив. Про це говорять дані опитування, яке проводилося організацією в рамках проекту «Будуємо майбутнє разом», що реалізується організацією за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США у період з 25.06.2010 – 5.07 2010 року на території Лубенського, Пирятинського, Гребінківського, Хорольського р-нів Полтавської області.
Високим рівень підтримки органами влади громадських ініціатив вважають всього 2,2 %. Більшість зазначає що рівень підтримки низький – 46, 2% або відсутній взагалі 30,3 %; важко відповісти на це питання було 21, 3 % населення.
70% опитаних які вважають, що підтримка владою громадських ініціатив низька або відсутня взагалі припадає на жителів районних центрів Хорол, Гребінка, Пирятин. Спираючись на цей факт ПОМГО «Твій Світ» в черговий раз наголошує на тому, що проблеми які стосуються молоді постають найгостріше саме у маленьких містах та селах.
За словами Олександра Чепура, сьогодні склалися гарні передумови для участі громадян у суспільному житті, собливо залучення молоді до волонтерської діяльності. За належно створених умов та стимулюванні 34,7% опитаних брали б активну участь у громадському житті, можливо брали б - 52,5%, не брали б участі у громадському житті - 12,8 %.
Заслуговує на увагу той факт, що більшості з опитаних ніколи не пропонували бути волонтером це – 72, 1% , натомість і громадські організації і держава повинні бути зацікавлені у залученні громадян до волонтерської діяльності.
Низький рівнь підтримки громадських ініціатив створює сприятливе середовище для поширення негативних явищ та пассивного ставлення молоді до суспільних проблем.
Немає жодного сумніву, що дітям і підліткам не вистачає якісного і змістовного дозвілля. Викликає занепокоєння також факт слабкого контролю за виконанням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» з боку влади та правоохоронних органів. В цілому ситуація з поширенням негативних явищ в молодіжному середовищі є загрозливою. Тому молодіжна організація «Твій Світ» запрошує соціально активну молодь, ініціативні групи, представників громади інших зацікавлених осіб до діалогу і співпраці у вирішенні даних проблем. Полтавська обласна молодіжна громадська організація висловлює сподівання, що поєднання зусиль громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також громади в цілому сприятиме розв’язанню згаданих нагальних проблем. На цьому було наголошено по завершенню прес – конференції.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни

Тренінг "Активні громадяни: медіа для молодіжних центрів" в Києві.

18-20 грудня у Києві відбувся тренінг  "Активні громадяни: м едіа для молодіжних центрів" від Британської Ради в Україні. У 2012 році Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» створила разом з Лубенською центральною районною біблотекою ім. В.Малика молодіжний центр. Вже п’ять він успішно працює.   Учні нашої школи часто беруть участь у різноманітних заходах і проектах молодіжного центру. Тож, на правах партнера наша школа  в особі викладача Лазарєва Сергія Івановича також мала змогу долучитися до тренінгу. Новий проект Британської Ради об’єднав понад 80 представників молодіжних центрів,  громадських організацій , представників навчальних закладів  з усієї України. Протягом трьох днів учасники заходу здобували нові знання та вдосконалювали навички у сфері медіа-комунікацій. Тренери поділилися з учасниками досвідом журналістської роботи, корисними порадами щодо написання новин та проведення інтерв'ю. Також учасники напрацьовували ідеї для сталого ро