Перейти до основного вмісту

День Пошани стає доброю традицією


Сьогодні, 4 березня в Лубенському стаціонарному відділенні «Милосердя» відзначено День пошани людей похилого віку. Рішення про святкування такого дня було прийняте два роки тому волонтерами Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ». Сьогодні це вже добра традиція проведення не тільки свята, а і нагода нагадати суспільству про необхідність посилення уваги до старшого покоління, особливо тих, хто найбільш гостро потребує турботи і підтримки.
В той час, коли місце держави в цьому сенсі здебільшого залишається декларативним, волонтери переконані - кожна людина має нести персональну відповідальність, що стосується підтримки одиноких громадян. Наприклад, для студентів Лубенського медичного училища, які взяли участь в організації цього свята, це не просто гарні слова, мова іде про постійну систематичну роботу кожного волонтера.
Олександр Чепур, голова Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» впевнений, що в місті Лубни така ініціатива може існувати на постійній основі і надалі: «На своєму прикладі я знаю, що для жодного громадянина допомога людям похило віку не є чимось непосильним. Наприклад, з нагоди свята моя громадська організація, привітала сеньйорів в святковій атмосфері».
Не дивлячись на численні соціальні програми, гарантії та пільги – статистика невблаганна. Окремо стоїть проблема забезпечення пенсіонерів.
В Україні число людей похилого віку становить понад 11 млн. осіб, або близько 24% населення країни. З них більше 80% ветеранів війни та праці сьогодні змушені жити нижче "порога бідності", отримуючи пенсії менше 1 тис. грн, а це аж ніяк "не може забезпечити гідну якість життя". Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов. Однією з найболючих проблем, що безпосередньо торкається всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність адекватного медичного обслуговування.
Ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість пенсіонерів.
Олеся Лисенко, керівник волонтерського загону, говорить, що пріоритетним для студентської ініціаиви є ініціація постійних благодійних акцій спрямованих на захист пенсіонерів та інших незахищених верств населення із залученням представників бізнесу, меценатів. На останок вона підкреслює, що сімнадцятий пункт Принципів ООН щодо осіб похилого віку, з якими погодилася і Україна, говорить: "люди похилого віку повинні мати можливість вести гідний і безпечний спосіб життя ...". На її думку, дати життя цьому пункту, потрібно в першу чергу на місцях.
Тож своєю участю студентські активісти довели, що не варто забувати про організацію дозвілля людей похилого віку. Є потреба більш активного використання потенціалу тих, кому за 60. Завдяки цьому суспільство дає можливість особам пенсійного віку подолати складну психологічну межу старості, поставитися до неї як до особливого періоду життя, бути корисними і потрібними.
Нагадаємо, що реалізація студентських ініціатив відбувається в рамках проекту «Будуємо майбутнє разом», за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни

Тренінг "Активні громадяни: медіа для молодіжних центрів" в Києві.

18-20 грудня у Києві відбувся тренінг  "Активні громадяни: м едіа для молодіжних центрів" від Британської Ради в Україні. У 2012 році Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» створила разом з Лубенською центральною районною біблотекою ім. В.Малика молодіжний центр. Вже п’ять він успішно працює.   Учні нашої школи часто беруть участь у різноманітних заходах і проектах молодіжного центру. Тож, на правах партнера наша школа  в особі викладача Лазарєва Сергія Івановича також мала змогу долучитися до тренінгу. Новий проект Британської Ради об’єднав понад 80 представників молодіжних центрів,  громадських організацій , представників навчальних закладів  з усієї України. Протягом трьох днів учасники заходу здобували нові знання та вдосконалювали навички у сфері медіа-комунікацій. Тренери поділилися з учасниками досвідом журналістської роботи, корисними порадами щодо написання новин та проведення інтерв'ю. Також учасники напрацьовували ідеї для сталого ро