Перейти до основного вмісту

МЕДІАОСВІТА ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ

Медіа освіта як засіб формування толерантності сучасної молоді – під таким гаслом на Полтавщині проходять навчальні заходи, організовані Полтавською обласною  молодіжною громадською організацією «Твій Світ». Цього разу старшокласники Оржиці взяли участь у інтерактивному занятті «Орієнтація в сучасних засобах масової комунікації», який відбувся у партнерстві з відділом освіти районної державної адміністрації.   
«Розширення змісту та напрямів впливів сучасного медіапростору на молодь зумовлює необхідність формування у неї високого рівня медіакультури, яка сприяє підвищенню ефективності позитивних і послаблення негативних медіа впливів», -  говорить Олександр Чепур, координатор програми.
Проект, в межах якого відбуваються події, здобув фінансову підтримку Департаменту  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації  і спрямований на поліпшення якості інформації, пов'язаної з міжкультурною і анти-дискримінаційною освітою, а також зміцнення громадянської культури.
На думку багатьох дослідників, змістовий вплив засобів масової комунікації передусім  стосується галузі формування уявлень про сучасний стан суспільства, про рівень соціальної справедливості в ньому та найтиповіші риси молодого сучасника.  Сьогодні в українському суспільстві гостро стоїть проблема міжкультурної  і анти-дискримінаційної освіти. Таким чином, з причини низької участі в суспільному житті молодь є дезорієнтованою в плані терпимості, рівності та гідності.
Під час заняття ми намагалися робити наголос на формування якостей толерантної особистості.  Учасники інтерактивної зустрічі з цікавістю сприймали активні форми роботи , випрацьовували власні стратегії протидії негативному тиску сучасних ЗМІ  та знайомились зі змістом  роздаткових і  візуальних матеріалів», - зазначила методист відділу освіти Оржицької райдержадміністрації  Воробйова  О.М.
Як повідомили у громадській організації «Твій Світ» проект передбачає ряд тренінгів, інтерактивних зустрічей і публікацій, які повинні використати медіа освіту як інструмент формування толерантності та рівноправ’я серед молоді Полтавщини.
Довідково
Проект «Посилення ролі молодої громадянської журналістики в міжкультурній і анти-дискримінаційній освіті» здобув перемогу  у конкурсі, що проводився Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації в 2013 році.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни