Перейти до основного вмісту

На Полтавщині підтримали жертв нацистських переслідувань з сільської місцевості

Днями, на Полтавщині, в рамках  проекту  «Надання підтримки , допомоги та сприяння розвитку активності людей похилого віку, особливо тих, хто постраждав  від  націонал-соціалізму та сприяння їх соціалізації, повноцінному відновленню відчуття потрібності в суспільстві» був влаштований святковий обід, під девізом «Пам’ять про минуле в ім’я майбутнього». На подію активісти Полтавської обласної молодіжної громадської організаці « Твій Світ»  запросили  жінок, які зазнали переслідувань за часи окупаційного режиму.           
Керівник проекту Олександр Чепур говорить: «Коли звучали життєві історії дітей тієї війни, бабусі плакали, молодь слухала уважно, це наштовхує на думку, що  якщо через стільки років спогади про пережите у дитинстві такі болючі, то як загоїти рани дітей цієї війни, що відбувається зараз в країні? Будемо сподіватись, що в країні запанує мир».
Зустріч, яка  проходила в надзвичайно теплій  атмосфері стала  це ще однією сходинкою до міцного єднання старшого і майбутнього поколінь . Музичні подарунки  для всіх присутніх  звучали у виконанні учнів місцевої школи та учасників художньої самодіяльності. Ведучі заходу віднаходили слова  для кожного присутнього, які  нікого не залишили байдужими.
Учасників святкового засідання  вітала сільський голова  Надія Білокур, яка наголосила: «Ставлення до людей похилого віку, особливо жінок з сільської місцевості, є одним із показників морального здоров’я суспільства. Основним доповненням до державної турботи про старше покоління є турбота підростаючого покоління про літніх людей». По закінченню дійства учасниками був  складений кошик достатку.

Як повідомлялось раніше, проект реалізується  за підтримки Німецького  федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми «Місце зустрічі -діалог».  Проект адмініструється в Україні ВБО "Турбота про літніх в Україні" і  розрахований на два роки.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни