Сьогодні, 15 лютого 2011року на початку вулиці Ярослава Мудрого на розі з вулицею Радянською (біля пам’ятника Тисячоліттю заснування міста) волонтери загону «Милосердя» Лубенського медичного училища провели акцію, присвячену дню онкохворої дитини.
Олеся Лисенко, волонтер Української Відкритої Асоціації Організацій, Груп та Осіб, що працюють з дітьми, які страждають на онкозахворювання:
— Разом з усіма небайдужими ми запалюємо ці свічки і долучаємося до всієї світової спільноти, яка відзначає цей день. Ми прагнемо здолати стереотипи людей стосовно того, що в онкохворих дітей немає майбутнього, і прагнемо наголосити, що дитячий рак виліковний і надія завжди є.
За таким масштабом подібна акція в Лубнах відбулася вперше. Напередодні організатори запросили долучитися до акції всіх небайдужих лубенців.
В Україні онкологічні захворювання посідають друге місце серед причин дитячої смертності від 5 до 14 років.
За даними Міністерства охорони здоров'я, щороку кількість онкохворих дітей в нашій країні збільшується на 1000, що становить 11-12 випадків на 100 тисяч дитячого населення, тоді як в розвинутих європейських країнах цей показник становить 14-15 випадків.
За рівнем смертності від злоякісних новоутворень серед дітей Україна займає 5 місце в Європі. Дитячий рак — це не смертний вирок, а виліковна в наш час хвороба. Досвід європейських країн доводить, що 75-80 % дітей із діагнозами злоякісних пухлин та лейкозів мають шанс знову бути здоровими.
Олександр Чепур, голова Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ»:
— Боротьба з онкологічними захворюваннями — актуальна соціальна проблема, проте, як підтверджує медицина, вплинути на зменшення смертності та захворюваності на рак можна. Варто подібними заходами пояснювати суспільству, що надія є. Ми підтримуємо цю ініціативу волонтерів. Особливо приємно, що не байдужими виявилися майбутні лікарі. Зараз ми здійснюємо проект «Будуємо майбутнє разом» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США, який передбачає розвиток громадської активності молоді.
Волонтери досягли своєї мети: поділилися своїм досвідом допомоги хворим діткам а,головне не залишились осторонь. В ході акції «Врятуй життя» звучали історії онкохворих дітей, були запалені свічки та поширені інформаційні листівки. На завершення активісти випустили в небо повітряні кульки, як символ надії і сподівання, що більшість онкохворих діток знайдуть підтримку:фінансову,молитовну, а деколи й просто добре слово.
Коментарі
Дописати коментар