Перейти до основного вмісту

Лубенцям загрожує епідемія СНІДу через використані шприци залишені наркозалежними


Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» звертає увагу на проблему поширення ВІЛ – інфекції в Лубнах. За словами керівника організації Олександра Чепура, лубенцям може загрожувати епідемія СНІДу через використані шприци залишені наркозалежними. «Зазвичай винних у ВІЛ-інфікуванні через розкидані шприци знайти неможливо. Три роки тому в Лубнах починала діяти державна програма, яка передбачала утилізацію використаних шприців. Сьогодні вона не реалізується. Коштів у міському бюджеті на боротьбу з СНІДом немає. Роз’яснювальна робота практично не ведеться. Лише силами деяких громадських організацій за міжнародну допомогу вдається покращувати ситуацію. Ми хочемо щоб влада звернула увагу на цю проблему і почала вирішувати», - продовжує Олександр Чепур.
Маленькі діти ,підлітки,медики, прибиральниці - ось перші жертви розкиданих всюди в Лубнах використаних хворими на наркозалежність шприців. Чи не щодня у під’їздах будинків, на пляжі, на вулицях, у парках і скверах зустрічаємо використані і залишені шприци.
«Ці шприци можна здати на утилізацію. У великих містах працюють пункти прийому використаних шприців. Для наркозалежних їх обмінюють на нові. В нашому місті немає умов для утилізації, але наркозалежні йшли б на здачу шприців із радістю», - говорить Сергій Пода, соціальний працівник Благодійного фонду «Громадське здоровя».
Сьогодні силами двох соціальних працівників фонду вдається здійснювати незначний обмін на одному вуличному маршрутів в Лубнах. І хоча спонукати таким чином наркозалежних прибирати за собою - поки що найефективніший спосіб, він залишається без підтримки з боку місцевого самоврядування.
Нині брудні голки знаходять усюди. Першість посіли поштові скриньки та електрощитові у під'їздах. Там зазвичай наркозалежні залишають собі кілька шприців про “чорний день”. На другому місці - дитячі майданчики. Замикають рейтинг парки відпочинку.
Владислав Луценко, учень 9 класу Лубенської ЗОШ№1 занепокоєний: Усі це бачать. Та нікому чомусь до цього немає діла. Я брав участь у весняних прибираннях міста. Мені та моїм друзям було страшно дивитися на використані шприці, ми боялися наштиркнутися. Також, займаючись спортом чи просто відпочиваючи в парку є небезпека. Сьогодні у великих містах молодь виходить на мітинги і демонстрації, влаштовує акції щоб сказати наскільки наркотики можуть бути небезпечними, наскільки ВІЛ – інфекція може бути загрозливою.
Можливість заразитися СНІДом дуже висока. Кожен 150-ий українець, за даними експертів, "сидить на голці". Використана голка від одноразового шприца є носієм найнебезпечніших хвороб 21-го століття: СНІДу та гепатиту. Проводячи рейд можна знайти цілі "склади" використаних шприців. Інфікуються також лікарі й прибиральниці. Терапія, яку проводять в лікарнях, ефективна на 99 %, стверджують фахівці. Але треба туди звернутися.
Як повідомлялося раніше, Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» реалізовує програму профілактики соціально небезпечних явищ у молодіжному середовищі «За здорове майбутнє».

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

Діалог поколінь в галереї образотворчого мистецтва

24 листопада 2917 року група учасників проекту  «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» відвідали галерею образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею. Екскурсії та посильні поїздки, які влаштовують регулярно в Полтавській обласній молодіжній громадській організації «Твій Світ» із музикою, цікавими розповідями, спілкуванням з молоддю  та частуванням як пігулки від самотності. Екскурсію літнім людям влаштували разом з територіальним центром соціального обслуговування райдержадміністрації. Соціальні служби вирішили створити своїм підопічним майданчик для спілкування і подарувати приємні емоції.  А їх виявилося чимало, адже під час екскурсії вони могли поринути у спогади про часи своєї молодості, коли переглядали експозицію фото робіт про життя і творчість лубенського письме

Молодіжний обмін в Гайсині: розпочалась співпраця молоді малих міст Вінниччини і Полтавщини

12 грудня 2017 року учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.  Цей захід став першим в рамках проекту «Містки молодіжної активності: співпраця молоді малих міст Полтавської та Вінницької областей».  Реалізовуватимуть його під гаслом «Молодь вирішує!»,  а самих учасників залучатимуть до тренінгів, навчальних візитів, розробки проектів соціальної дії  та знайомитимуть з кращими практиками молодіжної роботи. Ініціатором проекту є Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».   «Дуже актуальною є проблема мобільності молоді, особливо для малих міст. Тому ми створили цей проект, щоб у  новий спосіб підвищити рівень обізнаності молоді щодо запровадження європейських норм і стандартів в молодіжній політиці та механізмів залучення молодих людей до прийняття рішень на місцевому рівні», - говорить його координатор Олександр Чепур. Під час  мотиваційної зустрічі учні вчилися самопрезентації, вивчали соціальні прав