Для подолання наркоманії в молодіжному середовищі необхідна спільна робота громадських організацій, органів місцевої влади та активна участь у профілактичних заходах самих молодих людей. Питання протидії розповсюдження наркоманії обговорювалися під час прес-конференції «Нарокоманія: молодь в центрі проблеми», яку провела напередодні Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».
Як зазначив на прес-конференції Олександр Чепур, голова Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ», кількість наркозалежної молоді постійно зростає, а вік початку вживання наркотиків зменшується.
За словами Олександра Чепура, підґрунтям твердження, що кожен четвертий підліток Лубен мав справи з наркотиками є чисельні опитування, інтерв’ю та індивідуальна робота з цільовою групою. Він також нагадав, що подібний стан речей турбував і раніше. Відомо про близько 25 відсотків підлітків від 13 до 16 років, які повідомляли, що вживали наркотики хоча б раз. Понад 10 % хлопців та майже 5 % дівчат з числа школярів-восьмикласників вживали наркотики щонайменше 1-2 рази.
З журналістами також спілкувався Антон Смагін, головний лікар Лубенського обласного наркологічного диспансеру. Він наголосив, що головна мета всіх опитувань, що проводяться в цій сфері - соціологічне спостереження за процесами та тенденціями, аналіз поведінкових практик серед підлітків, зокрема стосовно таких важливих складових як сім'я, оточення, здоров'я, фізична активність, поширення куріння, вживання алкоголю та доступу до наркотичних речовин, статева поведінка, а також поінформованість підлітків щодо шляхів інфікування та засобів попередження інфікування на ВІЛ. Разом з тим, зазначив він, за багато років не вдалося кардинально покращити ситуацію із вживанням наркотиків. Очевидно, що є нагальна потреба в наданні дохідливої та переконливої інформації та підвищення рівня охоплення підлітків та молоді профілактикою вживання наркотиків для досягнення навіть мінімального ефекту. Розмова учасників прес – конференції та журналістів відбувалася у формі конструктивного діалогу.
«Молодь – особлива категорія населення. Від неї значною мірою залежить не лише сучасний, а й майбутній економічний та соціальний розвиток країни. Вище зазначена статистика свідчить про необхідність надання якісних та системних інформаційних послуг для підростаючого покоління.
Показник проблеми говорить сам за себе. Масштаби поширення вживання наркотиків серед молоді ставлять перед державними, медичними службами та громадськими організаціями відповідальні завдання щодо попередження цього небезпечного соціального явища, а також визначення факторів, що сприяють поширенню наркоманії серед населення», - заявила Світлана Іванченко, спеціаліст відділу в справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Лубенської міської ради.
Для вирішення цієї проблеми за ініціативою Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» було прийнято рішення про запровадження роботи по комплексному попередженню вживання наркотиків серед молоді. Основні положення цієї співпраці було викладено у Меморандумі, який громадські активісти передали Лубенському міському голові. Олександр Чепур поінформував, що на даний час розроблений новий проект, який підтримується відділом в справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.
«Мені дуже хочеться, щоб цей проект і стратегія не були б як мертвонароджене дитя. Якщо ми здійснюватимемо цю програму, але вона не буде підкріплена участю всієї громади – знов ці заходи, які будуть заплановані, залишаться лише на папері», - наголосив він.
Подібні заходи планується провести в навчальних закладах міста у форматі «Живої бібліотеки». Проводитимуть навчання соціальні працівники та громадські активісти з числа колишніх наркозалежних. І хоча – це лише один із шляхів вирішення проблеми, іншого дієвого практично не існує, переконані всі учасники прес – конференції.
Обговорюючи подальшу роботу по протидії наркоманії, учасники прес-конференції визначили, що для подолання цього явища необхідна спільна робота у сфері профілактики. Кожна молода людина повинна остаточно усвідомити згубний вплив цього явища і рішуче сказати йому «Ні». Тільки за таких умов спільні зусилля щодо подолання наркоманії будуть
стовідсотково ефективними.
Коментарі
Дописати коментар