Перейти до основного вмісту

У Лубнах встановили соціальну рекламу громадського хабу

Вісім громадських організацій, що діють на Полтавщині  успішно завершили програму навчання з організаційного розвитку. Організовує його  Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Ініціативні групи і громадські організації покращили свої процедури врядування, навчилися більш ефективно управляти членством і волонтерською діяльністю та почали застосовувати  адвокаційні практики. Щоб допомагати організаціям громадянського суспільства у досягненні своєї фінансової стабільності, демократичного представництва та наданні якісних соціальних послуг активісти створили хаб організаційного розвитку. А у рамках інформаційної кампанії  встановили соціальну рекламу, в якій розповідають про вдалі практики своїх проектів та запрошують до співпраці.
Олександр Чепур, керівник громадської організації «Твій Світ» говорить, що  у 2016 році його організація отримала допомогу  для розробки 2-річного плану розвитку потенціалу, працювала над зміцненням процедур врядування, розробкою політик щодо  волонтерської діяльності, фінансової стабільності та зав’язків з громадськістю. Відразу ж до навчання запросили і інші організації, які найбільше того потребують, як новостворені.
У 2017 році ряд організацій  завершили програму організаційну розвитку з дуже позитивною динамікою, поліпшили свої внутрішні політики і практики  врядування та ввели інновації у свою діяльність. 
Оцінка показала, що навчання з організаційного розвитку в рамках роботи хабу привела до значних результатів у розвитку громадських організацій та ініціатив.

«Завдяки підтримці ГО «Твій Світ»  ми виросли з маленької місцевої ініціативної групи в лідера, який допомагає представникам не тільки нашої основної цільової групи – переселенцям, але і іншим. За останні 2 роки ми зосередили увагу на розвитку напрямку проектного менеджменту, що дозволило створити свої власні проекти і отримати підтримку від донорів. Це, безумовно, робить нас сильнішими і стійкішими у фінансовому плані»,- говорить Юлія Кузовкова, голова Благодійної організації «Благодійний фонд Вектор плюс».
В даний час хаб надає послуги  на добровільних засадах. Проте, експерти працюють над вирішенням проблеми подальшого розвитку, розширення мережі,  підвищення фінансової стійкості.
Запрошують інші організації працювати на різних майданчиках і платформах, надають консультації з питань реєстрації громадського об’єднання, пошуку грантів, фінансових процедур, політик і практик належного врядування.
 Тільки з початку року було надано 182 консультації різним громадським об’єднанням, волонтерським та ініціативним групам тощо.  

Частина навчання та створення хабу  було  організовано в рамках  проекту «Посилення спроможності неурядової організації, як запорука її активності у суспільстві та зацікавленості у власному організаційному розвитку». Цей проект впроваджується завдяки гранту, наданого через Програму «Link CSOs Ukraine»  Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи. Проект фінансується Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

Діалог поколінь в галереї образотворчого мистецтва

24 листопада 2917 року група учасників проекту  «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» відвідали галерею образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею. Екскурсії та посильні поїздки, які влаштовують регулярно в Полтавській обласній молодіжній громадській організації «Твій Світ» із музикою, цікавими розповідями, спілкуванням з молоддю  та частуванням як пігулки від самотності. Екскурсію літнім людям влаштували разом з територіальним центром соціального обслуговування райдержадміністрації. Соціальні служби вирішили створити своїм підопічним майданчик для спілкування і подарувати приємні емоції.  А їх виявилося чимало, адже під час екскурсії вони могли поринути у спогади про часи своєї молодості, коли переглядали експозицію фото робіт про життя і творчість лубенського письме

Молодіжний обмін в Гайсині: розпочалась співпраця молоді малих міст Вінниччини і Полтавщини

12 грудня 2017 року учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.  Цей захід став першим в рамках проекту «Містки молодіжної активності: співпраця молоді малих міст Полтавської та Вінницької областей».  Реалізовуватимуть його під гаслом «Молодь вирішує!»,  а самих учасників залучатимуть до тренінгів, навчальних візитів, розробки проектів соціальної дії  та знайомитимуть з кращими практиками молодіжної роботи. Ініціатором проекту є Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».   «Дуже актуальною є проблема мобільності молоді, особливо для малих міст. Тому ми створили цей проект, щоб у  новий спосіб підвищити рівень обізнаності молоді щодо запровадження європейських норм і стандартів в молодіжній політиці та механізмів залучення молодих людей до прийняття рішень на місцевому рівні», - говорить його координатор Олександр Чепур. Під час  мотиваційної зустрічі учні вчилися самопрезентації, вивчали соціальні прав