Перейти до основного вмісту

На Лубенщині надаватимуть підтримку жертвам нацистських переслідувань

Днями Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ»  провела урочисту зустріч місцевих органів влади, засобів масової інформації   та учасників проекту надання підтримки, допомоги та сприяння розвитку активності людей похилого віку, особливо тих, хто постраждав від націонал соціалізму.  Презентація проекту відбулась у в рамках святкування Дня бібліотек  в приміщенні Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.Малика,  де учасникам була представлена співпраця громадської організації та Німецького  федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє», який підтримує проекти на допомогу  літнім людям, жертвам нацизму.
«Увага до цієї категорії українців є особливо важливою і затребуваною, зокрема у сфері їх соціалізації, повноцінному відновленню відчуття потрібності в суспільстві.»,  -  повідомив ініціатор проекту Олександр Чепур.
Проект триватиме два роки і вчитиме лубенців чуйності, добродійності, толерантності та шаноби до старості. А головне — допомагатиме  людям значно покращити якість життя.
«Подолання самотності літніх людей, спілкування різних поколінь, передача багатого життєвого досвіду, поважне ставлення до старості, увага до щоденних труднощів і проблем пристарілих людей, ─ це основні завдання, які ставлять перед собою працівники  і партнери проекту.», - повідомила директор бібліотеки Валентина Сьомак.  
Поки що громадські активісти не мають точних даних про кількість живих на сьогодні жертв нацизму, які проживають на  Лубенщині.
 «Для уточнення цієї інформації ми ведемо пошукову роботу, - зазначила психолог проекту Пода Юлія. - Ви можете написати або подзвонити нам і стати отримувачем допомоги.»
 До відома , нацистські переслідування ─ злочинне позбавлення Німеччиною в роки Другої світової війни волі мирного населення на тимчасово окупованій території України або за її межами шляхом ув`язнення його у концентраційних таборах, гетто, інших місцях примусового тримання, а також насильне вивезення мирного населення на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім СРСР, або на території окупованих ними інших держав.







Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни