Перейти до основного вмісту

Молодь про ...церкву і секс.


Шукаючи інформацію про секс, молодь в останню чергу звернеться до церкви. Про це говорить опитування, яке провела наша організація серед 253 учнів 14 – 15 років. Молодь не бачить церкву серед джерел отримання інформації про статеву поведінку. Натомість, саме церква “сакралізувала ” це поняття, наголошуючи на тому, що тільки в шлюбі секс є дозволеним. Той факт, що трохи більше 1% підлітків вважає церкву головним помічником у пошуку інформації про інтимні стосунки чоловіка і жінки та кожний десятий готовий розпочинати статеві стосунки лише в шлюбі, свідчить про те, що переважна більшість молоді схиляється до життя у відриві від будь-якого зв’язку з Богом чи релігією, а церква як інститут втрачає свій вплив в молодіжному середовищі.
Відразу ж скажу, що дане опитування проводилося в рамках реалізації нашої програми статевого виховання “Правда про життя кохання та секс”, спрямованої на профілактику нерозбірливих інтимних зв’язків та виховання статевої стриманості. Виявилось, що 78% опитаних не мають уяви про переваги утримання від сексу до шлюбу. Переважна більшість підлітків оримують інформацію про секс з Інтернету чи інших ЗМІ, а батьки не у всіх випадках обговорюють з дітьми тему статевої поведінки. Ми стурбовані такою ситуацією, тому що, в першу чергу, це – один з чинників, які впливають на репродуктивне здоров'я та темпи поширення насамперед ВІЛ/СНІДу. Якщо говорити про утримання як духовну цінність, а секс – дар Божий подружжю, то поглиблення духовної кризи підростаючого покоління очевидне. В цих умовах формування християнської культури та цінностей у молодої людини постає сьогодні актуальною проблемою.
Вік "сексуального дебюту" в Україні знижується, поширюється тенденція збільшення числа статевих партнерів, що підтверджується проведеними соціологічними дослідженнями. Причин такої ситуації є декілька. В першу чергу, на свідомість та сексуальну поведінку підлітків впливають недоліки виховання в сім`ї та освітніх закладах, великий обсяг негативної інформації і все більше відчувається вплив низькопробної сексуальної культури, комунікаційних технологій. Це також тенденція до збільшення з віком “вантажа” шкідливих звичок, з яким молоді люди приходять у доросле життя. Тому маємо негативний вплив на загальний стан здоров'я у подальшому, на репродуктивне – зокрема.
Думаю, людина повинна розуміти: сексуальний потяг є багатство, дар природи, який слід використовувати розумно, без шкоди для себе і подальших поколінь.Хлопець і дівчина повинні бути цнотливими, а не наївними, що не мають уявлення про те, від чого з’являються діти. Дійсна цнотливість заснована на знанні закономірностей розвитку сексуальності людини, гігієнічному способі життя і підготовці себе до сім’ї. Це вимагає самодисципліни і стриманості. Утримання – один із засобів окультурення статевої потреби. Стримуватися людина повинна свідомо, з доброї волі, а не із страху або сорому. Добровільно накладені на себе обмеження ніколи не приводять до розвитку психологічних комплексів. Мета нашої роботи в цьому напрямку – навчити підлітків утриманню саме в такому контексті. Думаю, у цьому сенсі держава, церква, громадський сектор повинні вбачати один одного рівноправними учасниками виховних процесів. Ми закликаємо ці інституції до співпраці.
Як я вже писав раніше в своєму блозі, підлітки отримають більше фахової правдивої інформації про секс завдяки втіленню програми статевого виховання. Також триває підготовка до круглого столу “Молодь і духовність: проблеми і перспективи”, до роботи якого будуть залучені представники третього сектору, влади і релігійних громад.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

Діалог поколінь в галереї образотворчого мистецтва

24 листопада 2917 року група учасників проекту  «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» відвідали галерею образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею. Екскурсії та посильні поїздки, які влаштовують регулярно в Полтавській обласній молодіжній громадській організації «Твій Світ» із музикою, цікавими розповідями, спілкуванням з молоддю  та частуванням як пігулки від самотності. Екскурсію літнім людям влаштували разом з територіальним центром соціального обслуговування райдержадміністрації. Соціальні служби вирішили створити своїм підопічним майданчик для спілкування і подарувати приємні емоції.  А їх виявилося чимало, адже під час екскурсії вони могли поринути у спогади про часи своєї молодості, коли переглядали експозицію фото робіт про життя і творчість лубенського письме

Молодіжний обмін в Гайсині: розпочалась співпраця молоді малих міст Вінниччини і Полтавщини

12 грудня 2017 року учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.  Цей захід став першим в рамках проекту «Містки молодіжної активності: співпраця молоді малих міст Полтавської та Вінницької областей».  Реалізовуватимуть його під гаслом «Молодь вирішує!»,  а самих учасників залучатимуть до тренінгів, навчальних візитів, розробки проектів соціальної дії  та знайомитимуть з кращими практиками молодіжної роботи. Ініціатором проекту є Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».   «Дуже актуальною є проблема мобільності молоді, особливо для малих міст. Тому ми створили цей проект, щоб у  новий спосіб підвищити рівень обізнаності молоді щодо запровадження європейських норм і стандартів в молодіжній політиці та механізмів залучення молодих людей до прийняття рішень на місцевому рівні», - говорить його координатор Олександр Чепур. Під час  мотиваційної зустрічі учні вчилися самопрезентації, вивчали соціальні прав