“Курити - це не модно!” – такими гаслами 19 листопада 2009 року у Міжнародний день не куріння наша організація закликала курців відмовитися від тютюну. Традиційно в світі цей день відзначають щорічно в третій четвер листопада. Цього разу із тютюновою епідемією вирішили боротися інформаційною роботою.
“Вся ця сумна статистика не може не хвилювати. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнокуріння, особливо у молодіжному середовищі. Наприклад 63% опитаної молоді хоча б один раз в житті курили сигарети, 55% вказують на те, що їм дуже легко їх купити, навіть не дивлячись на закони, які забороняють продаж сигарет дітям до 18 років. Саме тому наша організація практично на протязі всього часу свого існування вважає проблему тютюнової залежності однією з пріоритетних у своїй роботі. Адже діти, молодь, сім’я це, в першу чергу, не напрямки нашої роботи, а наше майбутнє, яке має бути здоровим, сильним, красивим. А куріння цьому заважає.” – розмірковують в Полтавській обласній молодіжній громадській організації “Твій Світ”.
Не менш небезпечним є пасивне куріння. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. Курять оточуючі, зазвичай дорослі, а страждають діти та молодь. Слід враховувати також тісний зв'язок між курінням та наркоманією – серед споживачів наркотиків близько 85 % тих, хто вже мав чи має досвід паління. Останні наукові дослідження дають підстави стверджувати, що куріння вагітних жінок підвищує ризики розвитку наркотичної залежності у їхніх майбутніх дітей.
Міжнародний день відмови від паління відзначається з ініціативи Міжнародного товариства онкологів і за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). У травні 2003 року ВООЗ прийняла Конвенцію щодо боротьби проти тютюну, до якої приєдналися більше 90 країн. ВООЗ стверджує, що паління - це “заразна” хвороба, яка передається через рекламу. Тютюнові компанії щорічно витрачають сотні мільйонів доларів на спонсорську підтримку спортивних змагань по всьому світу. Реклама і продаж сигарет під час цих змагань залучає до куріння молодь.
Мені знайомі відчуття людини, яка скажімо не пам’ятає себе без сигарети. Для неї ця тема є дуже болючою. За спиною безліч невдалих спроб кинути курити, докори сумління, фізичні наслідки. Відмовитися від куріння важко, але можливо! Не хотілося б, щоб такі дні, як Міжнародний день відмови від паління ставали засобами боротьби з курцями. Давайте ліпше створювати умови – проводити роз’яснювальну роботу, влаштовувати групи допомоги. Думаю, тут ми будемо солідарними з наркологами. Влада, наприклад нехай приймає відповідні рішення, облаштовує сама чи зобов’язує облаштовувати окремі місця для куріння. Є різниця, як ви зробите зауваження водію в маршрутці, що запалив сигарету і цей дим вдихають при наймі десятеро пасажирів. Тобто – це такий комплекс заходів. Для їх реалізації потрібні стратегія, кошти, однодумці. Тож громадськість повинна щораз привертати увагу до цієї проблеми.
Як відомо, протягом 20 – 21 жовтня 2009 року наша організація взяла активну участь у VI обласному Ярмарку соціальних технологій в Полтаві, де отримала відзнаку за реалізацію проекту “Курити або довго жити.” Його заходами вдалося охопити майже 3000 тисячі підлітків, провести чисельні тренінги, лекторії, акції. Були розроблені методичні матеріали для вчителів, створені буклети.
Коментарі
Дописати коментар