Перейти до основного вмісту

Не курити – це модно, але для цього потрібно створювати умови.


“Курити - це не модно!” – такими гаслами 19 листопада 2009 року у Міжнародний день не куріння наша організація закликала курців відмовитися від тютюну. Традиційно в світі цей день відзначають щорічно в третій четвер листопада. Цього разу із тютюновою епідемією вирішили боротися інформаційною роботою.
“Вся ця сумна статистика не може не хвилювати. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнокуріння, особливо у молодіжному середовищі. Наприклад 63% опитаної молоді хоча б один раз в житті курили сигарети, 55% вказують на те, що їм дуже легко їх купити, навіть не дивлячись на закони, які забороняють продаж сигарет дітям до 18 років. Саме тому наша організація практично на протязі всього часу свого існування вважає проблему тютюнової залежності однією з пріоритетних у своїй роботі. Адже діти, молодь, сім’я це, в першу чергу, не напрямки нашої роботи, а наше майбутнє, яке має бути здоровим, сильним, красивим. А куріння цьому заважає.” – розмірковують в Полтавській обласній молодіжній громадській організації “Твій Світ”.
Не менш небезпечним є пасивне куріння. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. Курять оточуючі, зазвичай дорослі, а страждають діти та молодь. Слід враховувати також тісний зв'язок між курінням та наркоманією – серед споживачів наркотиків близько 85 % тих, хто вже мав чи має досвід паління. Останні наукові дослідження дають підстави стверджувати, що куріння вагітних жінок підвищує ризики розвитку наркотичної залежності у їхніх майбутніх дітей.
Міжнародний день відмови від паління відзначається з ініціативи Міжнародного товариства онкологів і за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). У травні 2003 року ВООЗ прийняла Конвенцію щодо боротьби проти тютюну, до якої приєдналися більше 90 країн. ВООЗ стверджує, що паління - це “заразна” хвороба, яка передається через рекламу. Тютюнові компанії щорічно витрачають сотні мільйонів доларів на спонсорську підтримку спортивних змагань по всьому світу. Реклама і продаж сигарет під час цих змагань залучає до куріння молодь.
Мені знайомі відчуття людини, яка скажімо не пам’ятає себе без сигарети. Для неї ця тема є дуже болючою. За спиною безліч невдалих спроб кинути курити, докори сумління, фізичні наслідки. Відмовитися від куріння важко, але можливо! Не хотілося б, щоб такі дні, як Міжнародний день відмови від паління ставали засобами боротьби з курцями. Давайте ліпше створювати умови – проводити роз’яснювальну роботу, влаштовувати групи допомоги. Думаю, тут ми будемо солідарними з наркологами. Влада, наприклад нехай приймає відповідні рішення, облаштовує сама чи зобов’язує облаштовувати окремі місця для куріння. Є різниця, як ви зробите зауваження водію в маршрутці, що запалив сигарету і цей дим вдихають при наймі десятеро пасажирів. Тобто – це такий комплекс заходів. Для їх реалізації потрібні стратегія, кошти, однодумці. Тож громадськість повинна щораз привертати увагу до цієї проблеми.
Як відомо, протягом 20 – 21 жовтня 2009 року наша організація взяла активну участь у VI обласному Ярмарку соціальних технологій в Полтаві, де отримала відзнаку за реалізацію проекту “Курити або довго жити.” Його заходами вдалося охопити майже 3000 тисячі підлітків, провести чисельні тренінги, лекторії, акції. Були розроблені методичні матеріали для вчителів, створені буклети.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

Діалог поколінь в галереї образотворчого мистецтва

24 листопада 2917 року група учасників проекту  «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» відвідали галерею образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею. Екскурсії та посильні поїздки, які влаштовують регулярно в Полтавській обласній молодіжній громадській організації «Твій Світ» із музикою, цікавими розповідями, спілкуванням з молоддю  та частуванням як пігулки від самотності. Екскурсію літнім людям влаштували разом з територіальним центром соціального обслуговування райдержадміністрації. Соціальні служби вирішили створити своїм підопічним майданчик для спілкування і подарувати приємні емоції.  А їх виявилося чимало, адже під час екскурсії вони могли поринути у спогади про часи своєї молодості, коли переглядали експозицію фото робіт про життя і творчість лубенського письме

Молодіжний обмін в Гайсині: розпочалась співпраця молоді малих міст Вінниччини і Полтавщини

12 грудня 2017 року учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.  Цей захід став першим в рамках проекту «Містки молодіжної активності: співпраця молоді малих міст Полтавської та Вінницької областей».  Реалізовуватимуть його під гаслом «Молодь вирішує!»,  а самих учасників залучатимуть до тренінгів, навчальних візитів, розробки проектів соціальної дії  та знайомитимуть з кращими практиками молодіжної роботи. Ініціатором проекту є Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».   «Дуже актуальною є проблема мобільності молоді, особливо для малих міст. Тому ми створили цей проект, щоб у  новий спосіб підвищити рівень обізнаності молоді щодо запровадження європейських норм і стандартів в молодіжній політиці та механізмів залучення молодих людей до прийняття рішень на місцевому рівні», - говорить його координатор Олександр Чепур. Під час  мотиваційної зустрічі учні вчилися самопрезентації, вивчали соціальні прав