Перейти до основного вмісту

В Пирятині класних керівників вчили оволодівати методами первинної профілактики ВІЛ.


7 жовтня 2009 року в Пирятині пройшов семінар – тренінг для класних керівників метою якого стало ознайомлення вчителів з методами первинної профілактики ВІЛ/СНІДу. У заході взяли участь близько 20 педагогів освітніх закладів міста, які в подальшому будуть здійснювати профілактичну роботу в учнівському середовищі. Семінар пройшов на базі інформаційно – ресурсного центру підтримки для молоді і був влаштований за активної участі Полтавської обласної молодіжної громадської організації “Твій Світ”.
Мені дуже хочеться підкреслити, що вчителі, як ніхто інші розуміють, що профілактичні заходи - це вимога часу, в який ми живемо.Ми і лише ми, дорослі відповідальні за майбутнє дітей і молоді. Утішно, що два найбільш важливих суспільних інститути Школа і Громадські організації, разом можуть виступити за формування у підростаючого покоління чітких життєвих принципів. Нашому суспільству, що втратило певний час у вихованні молоді, украй необхідне повернення до цього важливого завдання.
Україна посідає одне з найперших місць в Європі за темпами поширення негативних проявів серед учнівської молоді. Разом з тим рівень забезпечення українських шкіл підготовленими з питань здорового способу життя вчителями становить менше 50%, а питома вага шкіл забезпечених вчителями, що пройшли підготовку за цим напрямом в малих містах і сільській місцевості на третину нижча. Рівень забезпечення помітно залежить від типу навчального закладу. Наприклад, викладачі середніх спеціальних навчальних закладів, ПТУ, технікумів, мають ще нижчий рівень забезпечення. На один навчальний заклад це може становити 3 вчителя. У третині навчальних закладів зазначають, що методичні матеріали практично відсутні, найбільш критичне становище у сільських школах. Як правило школи забезпечені не повністю психологами і соціальними педагогами, а вчителі, на яких покладені функції виховання і інформування, профілактичні заходи проводять рідко або використовують застарілі методи і інформацію.
“ Досить низький рівень забезпечення шкіл підготовленими з питань здорового способу життя вчителями та відсутність у більшості закладів відповідних методичних матеріалів, що спричиняє різке поширення негативних проявів у молодіжному середовищі.” – також окреслює проблему працівник нашої громадської організації Алєксєєнко Сергій.
В цілому подібні заходи для педагогів дозволять зосередити зусилля на розробці таких матеріалів, оснащенні ними навчальних закладів та підвищенні кваліфікації вчителів. Це має оптимізувати навчальний процес, покращити використання методичних ресурсів для цільової аудиторії та залучити до профілактики більшу кількість як вчителів так батьків і саму молодь.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни

Тренінг "Активні громадяни: медіа для молодіжних центрів" в Києві.

18-20 грудня у Києві відбувся тренінг  "Активні громадяни: м едіа для молодіжних центрів" від Британської Ради в Україні. У 2012 році Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» створила разом з Лубенською центральною районною біблотекою ім. В.Малика молодіжний центр. Вже п’ять він успішно працює.   Учні нашої школи часто беруть участь у різноманітних заходах і проектах молодіжного центру. Тож, на правах партнера наша школа  в особі викладача Лазарєва Сергія Івановича також мала змогу долучитися до тренінгу. Новий проект Британської Ради об’єднав понад 80 представників молодіжних центрів,  громадських організацій , представників навчальних закладів  з усієї України. Протягом трьох днів учасники заходу здобували нові знання та вдосконалювали навички у сфері медіа-комунікацій. Тренери поділилися з учасниками досвідом журналістської роботи, корисними порадами щодо написання новин та проведення інтерв'ю. Також учасники напрацьовували ідеї для сталого ро