Перейти до основного вмісту

Cуха статистика ...мокрих справ!



Нещодавно прочитав про аналіз результатів анкетування учнів 9-11 класів середніх шкіл одного з Українських міст з приводу їх знань з проблем ВІЛ/СНІДу.
Хочу привести деякі результати цього опитування серед 360 учнів, яким дуже охотно вірю.
По –перше, абревіатури "ВІЛ" і "СНІД" правильно змогли розшифрувати лише 36% опитаних учнів.
Відповіді на питання "Звідки Ви вперше дізналися про ВІЛ/СНІД?" розподілилися наступним чином:
70% опитаних -"телебачення";
18% опитаних - "від друзів";
6% опитаних -"вперше чую";
5% опитаних -"від батьків";
1% опитаних -"від лікаря".
Саме з приводу останнього пункту варто задуматися.

Серед запропонованих варіантів відповідей на запитання "Якими шляхами передається та якими не передається ВІЛ", переважаюча більшість тих, хто приймав участь у анкетуванні, вибрала лише такий варіант як "ВІЛ передається через кров" (без будь-яких уточнень). При цьому рейтинг помилкових відповідей наступний:
ВІЛ передається через воду у басейні (52%);
ВІЛ передається під час дружнього поцілунку (51%);
ВІЛ передається через повітря (48%);
ВІЛ передається через посуд (45%);
ВІЛ передається через укуси комах (42%).
Не відомі учням були такі шляхи потраплення ВІЛ-інфекції в організм людини як:
Через пуповину від матері до плоду (62%);
Через материнське молоко (59%);
Через забруднені кров'ю медичні інструменти (32%);
Через ушкоджені слизові оболонки (52%).
Безпомилково вибрати усі правильні відповіді змогли лише 9% опитаних. Інших 91% молодих людей вибрали як мінімум 1 неправильний варіант відповіді. Наступний блок питань виявив, що учні мало ознайомлені з нормативно-правовою базою з ВІЛ/СНІДу. Більшість проанкетованих (81%) не знають, що згідно з Законом України від 1998 року обстеження проводиться виключно добровільно. На питання "Чи завжди Ви використовуєте презерватив при сексуальному контакті?" ствердно відповіли лише 48% опитаних. При цьому лише 14% використовують презервативи постійно. Серед перерахованих причин використання презервативів були названі такі:
профілактика ІПСШ (інфекції що передаються статевим шляхом);
профілактика небажаної вагітності.
34% учнів визнали, що мають декількох статевих партнерів. 14% зазначили, що мають досвід вживання наркотичних речовин (з них 15% пробували ін'єкційні наркотики). Відповіді на питання " як запобігти зараженню ВІЛ?" розподілилися так:
використання презервативів - 50%;
контакт лише з одним партнером - 59%;
утримання від статевих контактів - 20%.
Незнання шляхів передачі ВІЛ-інфекції учнями також демонструє й той факт, що 11% учнів обрали варіант відповіді -"не розмовляти і не наближатися до ВІЛ-інфікованих осіб". 3 питань контрацепції опитані учні також показали низький рівень знань:
60% вважає, що аборт це спосіб контрацепції;
79% - "при перерваному статевому акті жінка не завагітніє";
48% -"календарний метод " гарантує 100% запобігання вагітності";
98% опитаних учнів переконані, що менструація є періодом природного захисту від вагітності.
Що можна сказати: хлопці і дівчата, ви недостатньо обізнані з проблемою ВІЛ/СНІДу. Переважна більшість з вас немає чітких уявлень як про шляхи розповсюдження ВІЛ-інфекції, так і про способи профілактики захворювання. Така ситуація особливо насторожує, враховуючи темпи розповсюдження ВІЛінфекції в Україні, а також те, що вік сексуального дебюту постійно знижується.
І хоча інформації про ВІЛ достатньо, я хочу розпочати інформувати вас про інфекцію на своїй сторінці та в блогах нашої організації. Тож дізнавайся більше про ВІЛ! Збережи своє майбутнє! Попереджений – значить захищений!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни

Тренінг "Активні громадяни: медіа для молодіжних центрів" в Києві.

18-20 грудня у Києві відбувся тренінг  "Активні громадяни: м едіа для молодіжних центрів" від Британської Ради в Україні. У 2012 році Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» створила разом з Лубенською центральною районною біблотекою ім. В.Малика молодіжний центр. Вже п’ять він успішно працює.   Учні нашої школи часто беруть участь у різноманітних заходах і проектах молодіжного центру. Тож, на правах партнера наша школа  в особі викладача Лазарєва Сергія Івановича також мала змогу долучитися до тренінгу. Новий проект Британської Ради об’єднав понад 80 представників молодіжних центрів,  громадських організацій , представників навчальних закладів  з усієї України. Протягом трьох днів учасники заходу здобували нові знання та вдосконалювали навички у сфері медіа-комунікацій. Тренери поділилися з учасниками досвідом журналістської роботи, корисними порадами щодо написання новин та проведення інтерв'ю. Також учасники напрацьовували ідеї для сталого ро