Перейти до основного вмісту

Кожен четвертий підліток Гребінки мав справи з наркотиками.


Я дуже стурбований тим, як ідуть справи в роботі з молоддю в Гребінці. Тому вирішив підняти цю тему і почати відстоювати наші права і права молоді на здорове майбутнє.Результати спостереження, свідчать, що діти вживають наркотики у все більш ранньому віці. Такий висновок було викладено 26 жовтня 2009 року у відкритому листі нашої організації до високопосадовців міста Гребінки, що на Полтавщині. Підґрунтям твердження, що кожен четвертий підліток Гребінки мав справи з наркотиками є чисельні опитування, інтерв’ю та індивідуальна робота з цільовою групою.
“ Нас стурбував подібний стан речей. До 25 відсотків підлітків від 13 до 16 років говорять, що вживали наркотики. Понад 10 % хлопчиків та майже 5 % дівчат з числа школярів-восьмикласників вживали наркотики щонайменше 1-2 рази. Наша організація на протязі 2008 –2009 років реалізовувала проекти на Гребінківщині, спрямовані на попередження нових випадків ВІЛ – інфікування серед молоді. В ході проектної діяльності були проаналізовані знання учнівської молоді з цього кола питань. Виявилося, що сягає третини частка учнів, які відповідали "не знаю" на запитання стосовно шляхів передачі ВІЛ-інфекції. До сьогодні ми маємо антагоністичне та байдуже відношення з боку де –яких чиновників, від яких залежить вирішення цих проблем. Тому ми звернулися з відкритим листом, де пропонуємо об’єднати зусилля задля покращення ситуації.” – говорить мій колега,координатор проектів профілактики Полтавської обласної молодіжної громадської організації “Твій Світ” Сергій Алєксєєнко.
Головна мета всіх опитувань, що проводяться в цій сфері - соціологічне спостереження за процесами та тенденціями, аналіз поведінкових практик серед підлітків, зокрема стосовно таких важливих складових як сім'я , оточення, здоров'я, фізична активність, поширення куріння, вживання алкоголю та доступу до наркотичних речовин, статева поведінка, прояви образ та насильства, а також поінформованість підлітків щодо шляхів інфікування та засобів попередження інфікування на ВІЛ. Очевидно, що є нагальна потреба в наданні дохідливої та переконливої інформації з питань ВІЛ/СНІДу та прищепленні життєвих навичок, необхідних для формування відповідальної поведінки.
“Часто на зустрічах показуємо відеоролик про те, як стають наркоманами. Потім пропонуємо взяти участь в обговоренні. У відповідь на питання, чи існують «легкі» наркотики, з гальорки лунає дружній сміх. Саме так, зазначають фахівці, до проблеми наркоманії відноситься більшість української молоді. Покурити «план» чи піти на дискотеку, ковтнувши «легеньку» психотропну пігулку, — то звичайна справа. Саме тому ми звернулися до представників влади і громади в цілому з цією інформацією, бо стурбовані збереженням здоров'я молодого покоління. Вона адресована тим, хто приймає рішення, батькам, надавачам послуг, молодим людям, недержавним організаціям та представникам ЗМІ. Також маємо пропозиції та практичну допомогу.” – продовжує Сергій Алєксєєнко.
Я переконаний, що молодь – особлива категорія населення. Від неї значною мірою залежить не лише сучасний, а й майбутній економічний та соціальний розвиток країни. Вище зазначена статистика свідчить про необхідність надання якісних та системних соціальних послуг для підростаючого покоління.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни

Тренінг "Активні громадяни: медіа для молодіжних центрів" в Києві.

18-20 грудня у Києві відбувся тренінг  "Активні громадяни: м едіа для молодіжних центрів" від Британської Ради в Україні. У 2012 році Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» створила разом з Лубенською центральною районною біблотекою ім. В.Малика молодіжний центр. Вже п’ять він успішно працює.   Учні нашої школи часто беруть участь у різноманітних заходах і проектах молодіжного центру. Тож, на правах партнера наша школа  в особі викладача Лазарєва Сергія Івановича також мала змогу долучитися до тренінгу. Новий проект Британської Ради об’єднав понад 80 представників молодіжних центрів,  громадських організацій , представників навчальних закладів  з усієї України. Протягом трьох днів учасники заходу здобували нові знання та вдосконалювали навички у сфері медіа-комунікацій. Тренери поділилися з учасниками досвідом журналістської роботи, корисними порадами щодо написання новин та проведення інтерв'ю. Також учасники напрацьовували ідеї для сталого ро