7 жовтня 2009 року в Пирятині пройшов семінар – тренінг для класних керівників метою якого стало ознайомлення вчителів з методами первинної профілактики ВІЛ/СНІДу. У заході взяли участь близько 20 педагогів освітніх закладів міста, які в подальшому будуть здійснювати профілактичну роботу в учнівському середовищі. Семінар пройшов на базі інформаційно – ресурсного центру підтримки для молоді і був влаштований за активної участі Полтавської обласної молодіжної громадської організації “Твій Світ”.
Мені дуже хочеться підкреслити, що вчителі, як ніхто інші розуміють, що профілактичні заходи - це вимога часу, в який ми живемо.Ми і лише ми, дорослі відповідальні за майбутнє дітей і молоді. Утішно, що два найбільш важливих суспільних інститути Школа і Громадські організації, разом можуть виступити за формування у підростаючого покоління чітких життєвих принципів. Нашому суспільству, що втратило певний час у вихованні молоді, украй необхідне повернення до цього важливого завдання.
Україна посідає одне з найперших місць в Європі за темпами поширення негативних проявів серед учнівської молоді. Разом з тим рівень забезпечення українських шкіл підготовленими з питань здорового способу життя вчителями становить менше 50%, а питома вага шкіл забезпечених вчителями, що пройшли підготовку за цим напрямом в малих містах і сільській місцевості на третину нижча. Рівень забезпечення помітно залежить від типу навчального закладу. Наприклад, викладачі середніх спеціальних навчальних закладів, ПТУ, технікумів, мають ще нижчий рівень забезпечення. На один навчальний заклад це може становити 3 вчителя. У третині навчальних закладів зазначають, що методичні матеріали практично відсутні, найбільш критичне становище у сільських школах. Як правило школи забезпечені не повністю психологами і соціальними педагогами, а вчителі, на яких покладені функції виховання і інформування, профілактичні заходи проводять рідко або використовують застарілі методи і інформацію.
“ Досить низький рівень забезпечення шкіл підготовленими з питань здорового способу життя вчителями та відсутність у більшості закладів відповідних методичних матеріалів, що спричиняє різке поширення негативних проявів у молодіжному середовищі.” – також окреслює проблему працівник нашої громадської організації Алєксєєнко Сергій.
В цілому подібні заходи для педагогів дозволять зосередити зусилля на розробці таких матеріалів, оснащенні ними навчальних закладів та підвищенні кваліфікації вчителів. Це має оптимізувати навчальний процес, покращити використання методичних ресурсів для цільової аудиторії та залучити до профілактики більшу кількість як вчителів так батьків і саму молодь.
Коментарі
Дописати коментар