Перейти до основного вмісту

В Пирятині класних керівників вчили оволодівати методами первинної профілактики ВІЛ.


7 жовтня 2009 року в Пирятині пройшов семінар – тренінг для класних керівників метою якого стало ознайомлення вчителів з методами первинної профілактики ВІЛ/СНІДу. У заході взяли участь близько 20 педагогів освітніх закладів міста, які в подальшому будуть здійснювати профілактичну роботу в учнівському середовищі. Семінар пройшов на базі інформаційно – ресурсного центру підтримки для молоді і був влаштований за активної участі Полтавської обласної молодіжної громадської організації “Твій Світ”.
Мені дуже хочеться підкреслити, що вчителі, як ніхто інші розуміють, що профілактичні заходи - це вимога часу, в який ми живемо.Ми і лише ми, дорослі відповідальні за майбутнє дітей і молоді. Утішно, що два найбільш важливих суспільних інститути Школа і Громадські організації, разом можуть виступити за формування у підростаючого покоління чітких життєвих принципів. Нашому суспільству, що втратило певний час у вихованні молоді, украй необхідне повернення до цього важливого завдання.
Україна посідає одне з найперших місць в Європі за темпами поширення негативних проявів серед учнівської молоді. Разом з тим рівень забезпечення українських шкіл підготовленими з питань здорового способу життя вчителями становить менше 50%, а питома вага шкіл забезпечених вчителями, що пройшли підготовку за цим напрямом в малих містах і сільській місцевості на третину нижча. Рівень забезпечення помітно залежить від типу навчального закладу. Наприклад, викладачі середніх спеціальних навчальних закладів, ПТУ, технікумів, мають ще нижчий рівень забезпечення. На один навчальний заклад це може становити 3 вчителя. У третині навчальних закладів зазначають, що методичні матеріали практично відсутні, найбільш критичне становище у сільських школах. Як правило школи забезпечені не повністю психологами і соціальними педагогами, а вчителі, на яких покладені функції виховання і інформування, профілактичні заходи проводять рідко або використовують застарілі методи і інформацію.
“ Досить низький рівень забезпечення шкіл підготовленими з питань здорового способу життя вчителями та відсутність у більшості закладів відповідних методичних матеріалів, що спричиняє різке поширення негативних проявів у молодіжному середовищі.” – також окреслює проблему працівник нашої громадської організації Алєксєєнко Сергій.
В цілому подібні заходи для педагогів дозволять зосередити зусилля на розробці таких матеріалів, оснащенні ними навчальних закладів та підвищенні кваліфікації вчителів. Це має оптимізувати навчальний процес, покращити використання методичних ресурсів для цільової аудиторії та залучити до профілактики більшу кількість як вчителів так батьків і саму молодь.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

Діалог поколінь в галереї образотворчого мистецтва

24 листопада 2917 року група учасників проекту  «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» відвідали галерею образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею. Екскурсії та посильні поїздки, які влаштовують регулярно в Полтавській обласній молодіжній громадській організації «Твій Світ» із музикою, цікавими розповідями, спілкуванням з молоддю  та частуванням як пігулки від самотності. Екскурсію літнім людям влаштували разом з територіальним центром соціального обслуговування райдержадміністрації. Соціальні служби вирішили створити своїм підопічним майданчик для спілкування і подарувати приємні емоції.  А їх виявилося чимало, адже під час екскурсії вони могли поринути у спогади про часи своєї молодості, коли переглядали експозицію фото робіт про життя і творчість лубенського письме

Молодіжний обмін в Гайсині: розпочалась співпраця молоді малих міст Вінниччини і Полтавщини

12 грудня 2017 року учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.  Цей захід став першим в рамках проекту «Містки молодіжної активності: співпраця молоді малих міст Полтавської та Вінницької областей».  Реалізовуватимуть його під гаслом «Молодь вирішує!»,  а самих учасників залучатимуть до тренінгів, навчальних візитів, розробки проектів соціальної дії  та знайомитимуть з кращими практиками молодіжної роботи. Ініціатором проекту є Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».   «Дуже актуальною є проблема мобільності молоді, особливо для малих міст. Тому ми створили цей проект, щоб у  новий спосіб підвищити рівень обізнаності молоді щодо запровадження європейських норм і стандартів в молодіжній політиці та механізмів залучення молодих людей до прийняття рішень на місцевому рівні», - говорить його координатор Олександр Чепур. Під час  мотиваційної зустрічі учні вчилися самопрезентації, вивчали соціальні прав