Перейти до основного вмісту

Кожен четвертий підліток Гребінки мав справи з наркотиками.


Я дуже стурбований тим, як ідуть справи в роботі з молоддю в Гребінці. Тому вирішив підняти цю тему і почати відстоювати наші права і права молоді на здорове майбутнє.Результати спостереження, свідчать, що діти вживають наркотики у все більш ранньому віці. Такий висновок було викладено 26 жовтня 2009 року у відкритому листі нашої організації до високопосадовців міста Гребінки, що на Полтавщині. Підґрунтям твердження, що кожен четвертий підліток Гребінки мав справи з наркотиками є чисельні опитування, інтерв’ю та індивідуальна робота з цільовою групою.
“ Нас стурбував подібний стан речей. До 25 відсотків підлітків від 13 до 16 років говорять, що вживали наркотики. Понад 10 % хлопчиків та майже 5 % дівчат з числа школярів-восьмикласників вживали наркотики щонайменше 1-2 рази. Наша організація на протязі 2008 –2009 років реалізовувала проекти на Гребінківщині, спрямовані на попередження нових випадків ВІЛ – інфікування серед молоді. В ході проектної діяльності були проаналізовані знання учнівської молоді з цього кола питань. Виявилося, що сягає третини частка учнів, які відповідали "не знаю" на запитання стосовно шляхів передачі ВІЛ-інфекції. До сьогодні ми маємо антагоністичне та байдуже відношення з боку де –яких чиновників, від яких залежить вирішення цих проблем. Тому ми звернулися з відкритим листом, де пропонуємо об’єднати зусилля задля покращення ситуації.” – говорить мій колега,координатор проектів профілактики Полтавської обласної молодіжної громадської організації “Твій Світ” Сергій Алєксєєнко.
Головна мета всіх опитувань, що проводяться в цій сфері - соціологічне спостереження за процесами та тенденціями, аналіз поведінкових практик серед підлітків, зокрема стосовно таких важливих складових як сім'я , оточення, здоров'я, фізична активність, поширення куріння, вживання алкоголю та доступу до наркотичних речовин, статева поведінка, прояви образ та насильства, а також поінформованість підлітків щодо шляхів інфікування та засобів попередження інфікування на ВІЛ. Очевидно, що є нагальна потреба в наданні дохідливої та переконливої інформації з питань ВІЛ/СНІДу та прищепленні життєвих навичок, необхідних для формування відповідальної поведінки.
“Часто на зустрічах показуємо відеоролик про те, як стають наркоманами. Потім пропонуємо взяти участь в обговоренні. У відповідь на питання, чи існують «легкі» наркотики, з гальорки лунає дружній сміх. Саме так, зазначають фахівці, до проблеми наркоманії відноситься більшість української молоді. Покурити «план» чи піти на дискотеку, ковтнувши «легеньку» психотропну пігулку, — то звичайна справа. Саме тому ми звернулися до представників влади і громади в цілому з цією інформацією, бо стурбовані збереженням здоров'я молодого покоління. Вона адресована тим, хто приймає рішення, батькам, надавачам послуг, молодим людям, недержавним організаціям та представникам ЗМІ. Також маємо пропозиції та практичну допомогу.” – продовжує Сергій Алєксєєнко.
Я переконаний, що молодь – особлива категорія населення. Від неї значною мірою залежить не лише сучасний, а й майбутній економічний та соціальний розвиток країни. Вище зазначена статистика свідчить про необхідність надання якісних та системних соціальних послуг для підростаючого покоління.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

Діалог поколінь в галереї образотворчого мистецтва

24 листопада 2917 року група учасників проекту  «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» відвідали галерею образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею. Екскурсії та посильні поїздки, які влаштовують регулярно в Полтавській обласній молодіжній громадській організації «Твій Світ» із музикою, цікавими розповідями, спілкуванням з молоддю  та частуванням як пігулки від самотності. Екскурсію літнім людям влаштували разом з територіальним центром соціального обслуговування райдержадміністрації. Соціальні служби вирішили створити своїм підопічним майданчик для спілкування і подарувати приємні емоції.  А їх виявилося чимало, адже під час екскурсії вони могли поринути у спогади про часи своєї молодості, коли переглядали експозицію фото робіт про життя і творчість лубенського письме

Молодіжний обмін в Гайсині: розпочалась співпраця молоді малих міст Вінниччини і Полтавщини

12 грудня 2017 року учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.  Цей захід став першим в рамках проекту «Містки молодіжної активності: співпраця молоді малих міст Полтавської та Вінницької областей».  Реалізовуватимуть його під гаслом «Молодь вирішує!»,  а самих учасників залучатимуть до тренінгів, навчальних візитів, розробки проектів соціальної дії  та знайомитимуть з кращими практиками молодіжної роботи. Ініціатором проекту є Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».   «Дуже актуальною є проблема мобільності молоді, особливо для малих міст. Тому ми створили цей проект, щоб у  новий спосіб підвищити рівень обізнаності молоді щодо запровадження європейських норм і стандартів в молодіжній політиці та механізмів залучення молодих людей до прийняття рішень на місцевому рівні», - говорить його координатор Олександр Чепур. Під час  мотиваційної зустрічі учні вчилися самопрезентації, вивчали соціальні прав