Перейти до основного вмісту

Про безпеку на дорозі і не тільки за допомогою елементів гри у футбол

Про безпеку на дорозі, ризиковану поведінку, пов’язану із незаконним поводження зі зброєю, спілкуванням в мережі Інтернет, експериментами з алкоголем та наркотиками говорили з підлітками Гребінківщини 06 грудня 2017 року під час заходу «Безпечний маршрут до школи». Організували унікальну програму для учнів  на базі Тарасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів активісти Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» спільно з районним центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.
Навчання з елементами футболу – це новий спосіб організації підвищення безпеки життєдіяльності підлітків. Його розробили і впроваджують завдяки програмі Британської Ради в Україні «Активні громадяни». Це вже не перша зустріч, яка відбулася на теренах Гребінківського району. Організатори спілкуються з підростаючим поколінням за допомогою унікальної театралізованої гри про правила поведінки на дорозі, намагаються поєднувати  якісний гумористичний контент, захоплюючі розвиваючі ігри, емоційні ілюстрації, спорт та цікаві факти, аби упередити ризиковану поведінку. А ще до інтерактивних занять залучають соціальні служби та поліцію.
На початку зустрічі учасники провели «коло знайомства» та,  за допомогою футбольного м’яча, створили асоціативний ряд до поняття «безпека». Тренер проекту Олександр Чепур розповів учням, що із настанням зими, коли світловий день стає значно коротшим, а вечори – довшими, варто подбати про свою безпеку на дорозі. Адже на недостатньо освітленій вулиці чи під час негоди водії інколи просто не помічають юних пішоходів.  Знизити рівень дитячого травматизму на дорогах допоможе світловідбивач, або, як його ще називають, флікер. Тож, кожен учасник тренінгу отримав у подарунок браслет - світловідбивач. Щоб актуалізувати проблеми через спорт, учням запропонували командну гру «Рівні відповідальності» за допомогою якої оговорили ризиковану поведінку та її наслідки, як для особистості так і для всієї громади.

Гра у футбол це модно і актуально для молодіжної аудиторії, вона розвиває  спортивні навички та сприяє неформальному спілкуванню, тому такий інноваційний підхід є дієвим. Учні теж були неабиякі активні і, на завершення зустрічі створили карти громад «Дружнє до молоді місто», в якій  визначали безпечний для себе маршрут. Захід відбувся в рамках проекту «Прості речі рятують життя» за підтримки програми Британської Ради в Україні «Активні громадяни».











Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни