Перейти до основного вмісту

Лубенщина приєдналася до міжнародної кампанії проти ґендерного насильства в Україні

30 листопада 2017 року учні старших класів Вовчицького ліцею імені В.Ф. Мицика приєднались до інформаційної кампанії «16 Днів Активізму» проти гендерного насильства. Кампанія стартувала 25 листопада і триватиме до 10 грудня, Міжнародного дня прав людини. Інтерактивну зустріч разом з учнями провели фахівці Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» у співпраці з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Своїми діями активісти намагаються привернути увагу до найбільш незахищених та вразливих груп жінок і дівчат задля спрямованої дії на запобігання та припинення насильства щодо жінок та дівчат. «Захід влаштували  щоб підвищити обізнаність молоді щодо проблем гендерно обумовленого насильства та шляхів їх вирішення», – пояснює координатор кампанії Олександр Чепур.
На початку зустрічі учні познайомились з програмою Британської Ради в Україні  «Активні громадяни», в рамках одного з проектів якої проходила зустріч. Учасники розглянули загальні поняття насильства та його види.
В Україні багато жінок стикаються з різними та взаємопов’язаними формами насильства. Особливо вразливими групами є: жінки з інвалідністю, жінки, які живуть з ВІЛ, сільські жінки, молоді жінки, літні жінки, етнічні меншини, зокрема ромки, жінки-переселенки, дівчата – підлітки тощо.
Організатори звернули увагу підлітків на прояви сексуального насильства над дітьми в мережі Інтернет. Учні уважно переглянули відеоролик «ONLINE сексуальне насильство» та обговорили отриману інформацію разом з психологом Юлією Подою за допомогою арт – терапевтичної методики  «Кола спілкування». За словами психолога, засвоєння такої методики допоможе попередити сексуальне домагання, фізичне, психологічне насильство тому, що дитина зрозуміє що відбувається щось неправильне.
В останні роки кампанія проти гендерного насильства використовувала помаранчевий колір як спільну тему, яка проходить через усі заходи. Помаранчевий є одним з офіційних кольорів кампанії, який використовується як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат. Тож, на завершення заходу учасники влаштували своєрідний флешмоб, підписавши долоні помаранчевого кольору закликами проти насильства.









Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кляксотерапія в Новооріхівській школі

Нещодавно в Новооріхівській загальноосвітній школі відбувся творчий захід в якому взяли участь представники двох поколінь: молодь і особи похилого віку. Захід провела провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Лубенською центральною районною бібліотекою їм. В. Малика. Учасникам запропонували опанувати цікаву арт – терапевтичну  техніку – кляксотерапію. Провела заняття психолог проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким федеральним фондом «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»  Юлія Пода. Той, хто ходив у школу давно, пам’ятає, який душевний біль і страждання приносила бодай малюсінька клякса на зошитовій сторінці... Скільки сліз пролито через ці малі (а інколи й великі) плями. Скільки страху було через них. Але, на щастя, все це у минулому, і сьогодні  діти і дорослі не хвилюються через такі питання

У Лубнах презентували мультимедійний посібник зі сталого способу життя

04 січня 2018 року в приміщенні ресурсного інформаційно - методичного центру Лубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи №6 відбувся ознайомчий тренінг щодо роботи з матеріалами мультимедійного посібника "Крок за кроком". Представили матеріал учасникам тренінгу експерти Міжнародної благодійної організації  Інформаційний центр „Зелене досьє”. В цілому у заході взяли участь понад 30 викладачів навчальних закладів Лубен, представники громадських організацій міста та місцевих засобів масової інформації. Представили матеріали посібника експертки  ІЦ «Зелене досьє» Тамара Малькова, Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко.  Вони розповіли учасникам, що мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Протягом навчання учасни